יום שישי, 15 באפריל 2011

כמה טוב שיש סיבה!

תמיד חשוב לי שלדברים יהיו סיבה וזה מתבטא בהרבה היבטים בחיים.
הנה כמה דוגמאות למשל:
 • אני לרוב לא אלך סתם להסתובב בקניון אם אני לא ארצה לקנות משהו, גם אם בסוף אני לא אקנה כלום, לעצם ההליכה לקניון הייתה סיבה.
 • בלימודים, אני לא סתם אקרא מאמרים אלא אם כן יש לי סיבה טובה לקרוא אותם, למשל אם אני צריכה להכין עבודה שקשורה אליהם (או אם הם ממש ממש מעניינים אותי ואז זו גם סיבה טובה לקרוא).
 • בעבודה, אני תמיד אדרוש את הסיבה שעומדת מאחורי מה שמבקשים ממני לעשות.
 • הסעיף הקודם נכון גם לשירות הצבאי שלי, תמיד רציתי לדעת למה אני צריכה לעשות משהו וגם בתור מפקדת הייתי מסבירה לחיילים שלי את הסיבה לעשייה של כל דבר.
למה אני מספרת לכם את כל זה?
היום סוף סוף הגיעה הסיבה לכך שאני חולה כ"כ הרבה בזמן האחרון.
אחרי דלקת ריאות בנובמבר האחרון שהובילה אותי למיון, התקררויות מרובות, דלקת בדרכי הנשימה העליונות שנמשכה שבועיים כללה חום שנושק ל- 39 מעלות ושיעול נוראי שעדיין נמשך וכמובן דרשה אנטיביוטיקה מרדימה ומטשטשת למשך 10 ימים, ולא רק זה אלא גם ביומיים האחרונים הצטרפו לחגיגה שקדים מוגדלים ומוגלתיים. אחרי כל זה וכמובן אחרי בדיקת דם אתמול התוצאות מראות שמדובר במחלת הנשיקה, שיש לה את הסימפטומים כפי שמתוארים פה:


אמנם ההכרעה הסופית עם החותמת של נוכחות EVB, כלומר שזו מחלת הנשיקה עדיין לא הגיעה, אבל לפי הרופא הבדיקות בינתיים מראות שזה מה שיש לי.
רוב הסימפטומים שרשומים למעלה הם אכן מה שאני מרגישה: שיעול, כאבי ראש וסחרחורות, כאבי גרון ושקדים מוגדלים, עייפות והסימפטום הכי שווה מכולם - אובדן תיאבון! (כבר ירדתי בערך 5 קילו מהסיפור הזה)
היתרון של המחלה הזו, חוץ מהירידה במשקל, היא העובדה שאני מקבלת פטור מהעבודה, או במילים יפות יותר, ימי מחלה, מה שנותן לי זמן להיות בבית לנוח ולהקדיש את הזמן ללימודים שכן זה הסמסטר האחרון של התואר.
אבל מצד שני מגיע החיסרון של המחלה, אמנם אני בבית אבל אני עייפה רוב ואין לי כוח ללמוד, אני מוצאת את עצמי יושבת בסלון ונרדמת ככה באמצע היום או שאני סוף כל סוף מתיישבת מול השולחן בכדי ללמוד אני מוצאת את עצמי קוראת על מחלת הנשיקה כל מיני דברים או סתם מרפרפת בבלוגים ובפורמים שונים.

מכיוון שלמחלת הנשיקה אין תרופה ורק מטפלים בסימפטומים שלה ביקרתי בבית מרקחת שם נתנו לי כדורי ויטמין C, כיוון שלפי הרוקחת וגם לפי האינטרנט (כבר אמרתי שקראתי הרבה על מחלת הנשיקה, דפדפו למטה עד שכתוב ויטמין C), במחלקת הנשיקה המערכת החיסונית מאוד חלשה וזו הסיבה גם שנדבקים בכל שטות, אז ההמלצה היא לקחת ויטמין C כדי לחזק את המערכת החיסונית. אז יש לי עכשיו כדורים בגודל היקום, טוב לא כאלו גדולים אבל 1000 מ"ג, שמכילים 1667% מהכמות המומלצת למבוגרים ביום.


חוץ מזה קניתי גם כדורי מציצה (כי הרופא אמר שזה מה שצריך לקחת לגרון) של למוסין בטעם דובדבן שהם לא רק טעימים אלא גם ניראה שהם ממש עוזרים לגרון. אני תמיד הייתי מהנאמנים לקלגרון והרוקחת המליצה לי לנסות את הכדורים האלו בטענה שהם טובים הרבה יותר מקל גרון מכיוון שיש בהם גם חומר מחטא וגם חומר מאלחש וכן הם טובים יותר מסטרפסילס כי הם טעימים יותר (יש לי בעיה עם הטעם שלהם כי הם מכילים מנטה) - והיא אכן צדקה!


אז לסיום כמו שאתם רואים השבוע לא היו קניות של לקים חדשים או מוצרי טיפוח למיניהם למרות שהיה תיכנון לכך גם בגדים לא נרכשו כי אפילו בסיבוב בקניון עם אימא שלי לא היה לי את החשק לקנות משהו, אבל מה שכן - התקבלה סיבה לעובדה שאני חולה הרבה לאחרונה וזה הכי חשוב!

שיהיה לכולכם חג שמח, כשר אם אתם רוצים, וכמובן רק בריאות!

10 תגובות:

 1. יקירתי, תתנחמי לפחות בזה שאביב עכשיו ולא חורף. נראה לי שלהיות חולה עכשיו בכל זאת היאוש נעשה יותר נוח.

  פצצה של עיצוב לבלוג, אהבתי מאוד.
  חג שמח!!!

  השבמחק
 2. אפשטיין בר היא מחלה שגורמת לחלק מהלוקים בה לסימפטומים קשים. גם אני חליתי בעבר באפשטיין בר (אבל עם פחות סימפטומים ממך).
  לא נעים, לא נורא. תרגישי טוב והחלמה מהירה!

  השבמחק
 3. דבר ראשון - תרגישי טוב!
  אכן טוב לדעת שלדברים מסוימים יש סיבה, היתי שמחה אם לכל דבר היתה סיבה, אבל כיוון שאני פועלת "מהמותן" הרבה וקשה לי להסביר את עצמי הייתי מתספקת רק בחלק ;)

  מחלת הנשיקה זה לא סיפור פשוט. ואכן כמו שוניטי כתבה לפעמים יש סימפטומים קשים ולפעמים המחלה הזאת מסתבכת למחלות אחרות.
  לא זוכרת בדיוק כבר למי ולמה, אבל אצלי זה היה חלק מתוכנית הלימודים.. אני אפילו לא זוכרת מה היה ההקשר אבל למדנו את זה בקורס של נוירופסיכולוגיה התנהגותית.. (סביר שהיתה סיבה להמצאות המחלה הזאת בחומר הלימוד הספציפי הזה..)

  השבמחק
 4. אפרת- יש משהו במה שאת אומרת, כי למשל שהיה לי חום בחוץ היה שרב ולי לעומת זאת היה ממה נעים עם הסווצ'ר והגרבים:-) למרות שהייתי מעדיפה להיות חולה בקיץ, אחרי כל הלימודים והמבחנים...

  ורד- את צודקת לגבי הסימפטומים, שוב לפי קריאה באינטרנט, ככל שצעירים חוטפים את המחלה הזו עם פחות סימפטומים ופחות נוראיים. אני מסכימה איתך שזה לא נעים וגם שזה לא נורא.

  מיטל- תמיד אומרים שלמחלות יש רקע פסיכולוגי, אז יכול להיות אכן שיש לזה קשר:-)

  תודה רבה לכולכן על איחולי ההחלמה, עכשיו רק נותר לחכות לבדיקות שיאמרו אם אני בשלב המדבק עדיין או שלא..

  השבמחק
 5. הקורס היה בנוירופסיכולוגיה, כלומר, צריכה להיות השפעה איכשהו על המוח. ואחרי שקראתי את מה שכתבתי על המחלה (שכפי שזכרתי לא היה הרבה) המחלה הזאת מופיעה בגלל הסבירות (גם אם נמוכה) להסתבכות שלה למחלות כמו דלקת קרום המוח = פגיעה במוח.
  החומר שאנחנו למדנו בגלל שאנחנו למדנו פסיכולוגיה התנהגותית קשור לאיך התפקוד נפגע. כלומר, איזה שוני התנהגותי יש במחלות שמושפעות מפגיעה במוח (בגלל זה נוירו).
  נראה לי שלמדנו על זה רק בגלל שזה "מוכר". זאת היתה ממש אנקדוטה וכתוב לי על זה חצי עמוד..
  בינינו, אני לא חושבת שאת רוצה לקרוא את זה, תשארי עם מחלת הנשיקה בלי הסיבוכים :)

  השבמחק
 6. חחח האמת שקראתי כבר הרבה באינטרנט על הסיבוכים שיכולים להיות למחלה הזו. אחד מהדברים שאומרים זה איבוד הריכוז (שוב משהו נוירולוגי) וזה כן משהו שיש לי, אומרים שגם יכול להיות איבוד זיכרון או קשיי שליפה אבל זה למזלי אין לי, או לפחות אני לא מרגישה שיש לי.
  בינתיים אני דואגת שזה גם לא יקרה ומחזקת את עצמי עם מלא ויטמין C והרבה שעות של מנוחה.

  השבמחק
 7. אני מדברת על סיבוכים מעבר למחלה, כלומר שהיא מתפתחת למשהו אחר :S

  בכל מקרה, מציעה לך להכין בעצמך לימונדה / מיץ תפוזים מפרי אמיתית, תמיד יהיה יותר אפקטיבי מכדור..

  השבמחק
 8. דווקא אומרים שלא, מכיוון שאני לא מצורכי הפירות הכמות ויטמין שאני יכולה לקבל באופן טבעי היא נמוכה, מעבר לזה אומרים שהגוף צריך כמות עצומה עכשיו, משהו שרק כדור יכול לתת.

  וחוץ מזה - אין עכשיו תפוזים טובים לפי אימא שלי:-P

  לגבי התפתחות המחלה למשהו אחר- עדיף באמת שאני לא אדע.

  השבמחק
 9. אבא שלי מכין כל בוקר "גוגל" זה לא ממש גוגל-מוגל כזה עם ביצה, זה בעצם חצי מים חמים, חצי מיץ לימון סחוט טרי וכף דבש. אני שותה את זה כל בוקר כבר כמה שנים.
  לרוב כשאני כבר חולה זה בגלל שלא שתיתי כמה ימים (מכל מיני סיבות) או בדיוק על הסופשבוע שלא יוצא לי ממש לשתות..
  זה מדהים אבל זה די עובד!

  אז לימונים בטוח יש! תפוזים כבר אין באמת..
  לא אומרת לזנוח את הכדורים אבל תוספת של טבעי לדעתי יכולה לעזור.

  השבמחק